Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

NAŠI TAKMIČARI ZAPAŽENI NA BALKANSKOM PRVENSTVU ZA SENIORE

Na 25. Balkanskom prvenstvu za seniore koje se održalo od 22. do 24. septembra 2023. godine u Tirani, učestvovalo je oko 300 takmičara iz 11 zemalja i preko 400 nastupa. To je do sada najmasovnije takmičenje za seniore ikada održano. Sama organizacija takmičenja bila je na visokom nivou uz fer-plej, kako takmičara, tako i publike.

Šampionsku titulu odneo je Đorđe Tešanović u kategoriji +84kg, sa ubedljivih 5 pobeda. Srebrnu medalju je osvojio Vladimir Brežančić u kategoriji -84kg, a bronzana medalja je pripala Neveni Filipov, u kategoriji -61kg.

Zlatnu medalju osvojila je i muška ekipa u borbama, za koju su nastupali Đorđe Tešanović, Vladimir Brežančić, Luka Vuković i Nikola Ivanović, članovi vojvođanskih karate klubova. Ekipu je uspešno vodio selektor KFS, Predrag Stojadinov.

Već od 17. do 19. novembra 2023 nas očekuje i Balkansko prvenstvo za kadete, juniore i U21 koje će se održati u Ljubljani.